A kínaiak testvérvárosi megállapodást szeretnének Debrecennel

A debreceni polgármesteri hivatalban is látogatást tett Csungking város delegációja 2011. szeptember 13-án. A három napos vizit során a Debreceni Egyetemet is felkeresték.
Csungking Kína azon négy nagyvárosa közé tartozik, melyek – valamelyest a magyarországi megyei jogú városokhoz hasonlítható módon – különleges tartományi jogokkal bírnak. Csungkingban 2010 novemberében magyar konzulátus

kína

nyílt, melynek nagy szerepe van és lesz abban, hogy Kína és Magyarország – s ezen belül Csungking és Debrecen – kapcsolatai erősödjenek. A kínai delegáció a debreceni küldöttség 2010 májusi látogatását viszonozta most, s amint azt Csen Jatang, a Csungkingi Népi Gyűlés alelnöke, a kínai tárgyalócsoport vezetője összefoglalta, jelenlegi látogatásuk célja a konkrét együttműködési megállapodások felé való előrelépés.

A felek célja, hogy a Debreceni Egyetemen jöjjön létre a Konfuciusz Intézet, amely a kínai nyelv, valamint a hagyományos kínai orvoslás oktatását segíti, s megismerteti a fiatalokat a kínai művészet és kultúra értékeivel. A mostani

 Kósa Lajos

látogatás céljai között szerepel az is, hogy részletesen is kidolgozzák a Debrecennel kötendő testvérvárosi szerződés szövegét. Debrecen segítségével ugyanis – a kulturális és oktatási együttműködésre alapozva – a magyar gazdaság szereplői is részt tudnának venni a kínai gazdaság modernizálásában, s fejlődhetnének az ipari és a kereskedelmi kapcsolatok.

Amint azt a sajtótájékoztatón Kósa Lajos, Debrecen polgármestere elmondta, Debrecen és Csungking testvérvárosi szerződését a tervek szerint novemberben lehetne aláírni. Kósa Lajos azt is megemlítette, hogy a kínai partnerrel Debrecenben folyó tárgyalásokon részt vesz Somogyi Béla kulturális, szociális és oktatási ügyekért, valamint Papp László vállalkozói vagyonért és városstratégiáért felelős alpolgármester is.


Forrás: debrecen.hu

-kt-

Debrecen Online - debon.hu